OUR PASSION. OUR MUSIC.
OUR LIFE.

СЛЕДЕТЕ НЕ НА НАШИТЕ СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ


Бидете во тек со сите наши настапи. Следете не на Facebook, Instagram и Youtube.


Facebook Instagram YouTube

SINCE

2011

EXPERIENCE
&
UNFORGETTABLE
MEMORIES.

Либеро Бенд постои од јуни 2011 година.

Со нашиот разновиден репертоар и се претставивме на Македонската јавност како млад, оптимистичен бенд, се калевме со свирки во кафулиња, ресторани а исто така може да се пофалиме и со настапи во поголемите дискотеки во Скопје и Македонија но и со неколку настапи во Европа.

Оставаме белег како најперспективен бенд во моментов на Македонската музичка естрада. Оформивме свој стил на музика и се стремиме да оставиме свои траги на ова наше музичко поднебје.


ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ
1

DRUMMER

2

GUITARS

1

KEYS

1

SAXOPHONE

1

VOCALISTS

52989684_2234941553263961_8905302259449987072_n
49393475_2131120510312733_1808939508092108800_o
52942197_2234943749930408_260071569831755776_o
53146075_2234943073263809_4112362371953983488_o
53604781_2234944766596973_8897293339443855360_o

OUR.
LATEST SONG.


Слушнете го нашиот последен видео запис: Ќе те сакам


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ПЕСНИ

QUESTIONS?.
RESERVATIONS?liberobandmk@gmail.com
info@libero.mk
tel: 078 253 199
Доколку имате дополнителни прашања...

Доколку сте заинтересирани за резервација, пополнете ги следните параметри.

Град, име/локација на клубот/ресторанот...